Co, kdo, jak dělá

Jak varhaník, který je schovaný a na oltář nevidí, zjistí, že je farář připraven mluvit? Jaké zařízení zajišťuje to, že při bohoslužbách na světelné tabuli naskakují čísla písní? Kam putují kasičky po skončení bohoslužeb? Co všechno tropí děti v nedělce? Odpovědi na tyto a další otázky vám přinese náš nový seriál ze sborového života.

A opět nastal čas jablek

Vždy, když na podzim projíždím krajem, rozesmutní mě spadaná jablka, hnijící pod jabloněmi, která nejsou podána ani ovečkám, ani srnkám na kraj lesa, natož pak zpracována na mošt.

Číst dál: A opět nastal čas jablek

Kapela 3+1

Instrumenty před oltářem. Kdo za to může?

Občas je vidíte během bohoslužeb, když vylezou se svými nástroji dopředu a vyluzují něco, co by optimista označil za hudbu. Kapela 3+1. Odkud se vzali?

V půlce listopadu 2004 se na mládež dostavil mladík v džínách, světlém svetru, modré bundě a botách, které prý už vyhodil. Skromně rozrazil dveře

Číst dál: Kapela 3+1

Co vše dělá učitelka nedělní besídky?

Už na základní škole jsem si přála stát se učitelkou ve školce. Mí rodiče ale rozhodli jinak.

Jakmile jsem se pomalu smířila s tím, že nebudu pracovat s dětmi, stala se velká věc. Bůh mi poslal do cesty jednu sestřičku. Dnes má nejlepší kamarádka mě poprosila, zda ji mohu pomoct na nedělní besídce. Já tehdy nevěděla, co vše to obnáší. Řekla mi, že stačí, když připravím nějaké hry a pomůžu jí s organizací dětí. Pár měsíců jsem pracovala jako pomocník.

Číst dál: Co vše dělá učitelka nedělní besídky?

Jaké to je na „nábožáku?“

Co je dětským ekvivalentem biblických hodin v sále? Přece hodiny náboženství neboli nábožák. Někteří pamatují, někteří byli ochuzeni. Rádi ale vzpomínají snad všichni, kteří se ho mohli účastnit.

Na základní škole zvoní a většina dětí se rozchází domů. Některé zůstávají a míří na různé kroužky. Mezi ně patří i výuka náboženství. To evangelické děti vyučuje Magda Géryková nebo Zuzka Kaczmarczyková.

Číst dál: Jaké to je na „nábožáku?“

Dlouhá cesta oplatek a trubiček na stoly sborovníků

Doba adventu znamená v našem sboru i změnu „prodejců“ u východu z kostela. Prodávají se totiž vánoční oplatky a trubičky. Dlouhá léta je pro náš sbor zajišťovali manželé Labzikovi.

Číst dál: Dlouhá cesta oplatek a trubiček na stoly sborovníků

Další informace