Tábor Pod Lipou 2015

Přeji Ti krásný den! Ráda bych se v tomto článku podělila o zážitek z prázdnin, na který moc ráda vzpomínám. A to je tábor ,,Pod Lipou''. Je to tábor určený pro děti ve věku od 6-10 let. Když se děti v pondělí ráno scházely u fary, šlo z jejich tváří vyčíst, že se moc těší, což je to nejlepší, co si vedoucí může přát!

Cestou autobusem jsme s  dětmi probírali, co všechno mají v batůžku, kdo si přivezl jakou hračku na spaní, kdo se nejvíc na co těší atd. Když jsme dojeli na konečnou autobusu, následovala asi půlhodinka procházky k chatě. Tam nás čekalo formou hry rozdělování do skupinek (červení, modří, žlutí), představování vedoucích, poté pravidla slušného chování a konečně to nejlepší - oběd! Paní kuchařky si na první den přichystaly nudle na sladko. To bylo přídavků!

Večer děti čekalo překvapení ,,udělám cokoliv'', kde si každé dítě vylosovalo jídlo a když ho snědlo, dostalo body. Ale aby to nebylo tak jednoduché, dané jídlo vedoucí trochu poupravili. Podávala se tedy např. vaječina obarvená hnědým potravinářským barvivem, syrečky namočené v hořčici či vyvařený hovězí jazyk vcelku. 

Úterní ráno děti začaly rozcvičkou, poté následovala ranní hygiena, biblická lekce a zručáci (dnes workshopy), oběd, odpolední klid,  VTH (velká táborová hra), večeře, večerní program.

Ve středu po podobně proběhlém dni měly děti večerní program vylepšený překvapením. Byly v kině. Každé dítě dostalo limonádu a popcorn a spokojeně se dívalo na film. Prostě kino jak má být!

Ve čtvrtek jsme absolvovali výlet na Javorový, kde jsme se s dětmi pořádně vyřádili a užili jsme si to. Po náročném dni jsme večer usedli k táboráku a opékali párky. Přijela nás navštívit moc milá a hodná paní s postiženým synem a vysvětlovala nám, jak můžeme třeba i jen sbíráním víček pomoct dětem, které to nemají lehké. Zlatým hřebem večera bylo celkové vyhodnocení týmů, jak si vedli ve VTH a vyhodnocení jednotlivců, kterým za každý dobrý skutek mohli vedoucí dát body, nebo je naopak odebrat. A samozřejmě poslední večer nemohla chybět stezka odvahy, kterou odvážní jednotlivci statečně absolvovali.

V pátek jsme náš tábor zakončili obědem. 27 dětí se vracelo s dobrou náladou i zpátky, tudíž jsem usoudila, že se jim tábor líbil. Já osobně jsem z těchto táborů nadšená. Vždy, když skončí, už se těším na další! Tímto bych taky chtěla poděkovat hlavnímu vedoucímu Tomáši Kaletovi za výbornou organizaci a celému týmu vedoucích za výbornou spolupráci a fajn atmosféru, kuchařkám za velmi chutná jídla a zdravotnici Zdeňce za skvělou péči a legraci a hlavně Bohu za veškerou ochranu!

Další informace