CMŠ Loďka - září 2015

Milé sestry, milí bratři,

začíná nový školní rok a pro naši Loďku to znamená druhé vyplutí do provozu pracovních dní. Děkuji Pánu za to, že nás vedl celý minulý školní rok a že letos je školka plná dětí, které mohou slyšet o Pánu Bohu.

Letošní počátek školního roku je jiný než loni. Loni ještě školka nebyla zcela naplněna, chodilo méně dětí a rozjezd byl klidnější. Letos je ve školce od 1. září velmi rušno, každý den je tu 17-18 dětí. Nastoupilo 6 nových dětí, které si zvykají na nové prostředí, ostatní jsou tu už jako doma, ale po prázdninách si také zvykají :)

Největší změna ve školce, kterou někteří z vás tušili už delší dobu, je odchod Zuzky Smyčkové (aby se mohla věnovat mateřským radostem) a příchod nové paní učitelky. Pokud tedy potkáte stále usměvavou, sympatickou a milou blondýnku, vězte, že je to paní Mgr. Alžběta Brzezinová z Třince, navštěvuje sbor SCEAV v Návsí. Jsme moc vděčni, že náš tým doplnil znovuzrozený člověk, který má krásný vztah nejen k dětem, ale ke všem lidem kolem sebe.

Po dlouhých úvahách jsme se rozhodli, že vyjdeme rodičům alespoň částečně vstříc s prázdninovým provozem. Proto byla školka o prázdninách otevřena celkem 9 dní: 1.-3.července, 24.-31.srpna. Mezitím jsme však jídelnu vrátili do téměř původního stavu, byl zde příměstský tábor, na kterém se sešly dětí z nedělky, ze školky a další jejich kamarádi. Ze školky byly na příměstském táboře k dispozici nejen některé hračky, ale také šatna nebo lehátka pro odpolední odpočinek dětí. Také používání dětských WC a umyvadel bylo jistě pro děti pohodlnější.

Děkujeme Pánu, za to, co nám dává, děkujeme vám, milí bratři a sestry, za modlitební i finanční podporu a prosíme, abyste stále pro všechny zaměstnance Církevní mateřské školy Loďka vyprošovali moudrost a modlili se také za děti, které přicházejí do prostor našeho sboru, aby i skrze školku mohly najít Pána Ježíše.

Další informace