Dětský tábor na Gírové 2013

Od 19. do 26. 7. se konal, jak jistě víte, dětský tábor na Gírové. Byl určený pro děti ve věku od 10 do 13 let. Na tábor jelo 21 dětí – 18 táborníků a 3 patnáctiletí pomocní vedoucí – kteří měli za úkol zacvičit se v tomto směru, aby časem mohli převzít žezlo vedoucích táborů, 6 vedoucích a zdravotnice.

V pátek odpoledne jsme se sešli u Billy, postávali, nakládali kufry do auta Štěpána Janče a Marcina Pilcha, vyřizovali bezinfekčnost dětí, přebírali průkazy pojištěnce, a hlavně se těšili, co nás ten týden bude čekat. Vlak nás dovezl na zastávku Mosty u Jabluknova, odtud jsme šlapali kopec Gruň, který možná znáte jako zimní lyžařskou sjezdovku nebo bobovou dráhu, pokračovali po červené značce asi 3 km na chatu Studeničný a poté 1,5 km na chatu Gírová, která leží těsně pod nejvyšším vrcholem Jablunkovského mezihoří „Gírová“ (840 m).

V lese přibližně 300 m za hlavní chatou nás čekala naše menší chata, ve které jsme měli trávit celý týden. Chata má 6 pokojů s postelemi, kuchyňku a společenskou místnost. Venku jsou lavičky k posezení, ohniště a kolem spousta čerstvého vzduchu a hustý jehličnatý les.

Na táboře jsme v rámci biblických lekcí probírali egyptského Josefa. Proto jsme spousta aktivit a her ladili do egyptského prostředí. Např. výroba egyptského oblečení a paruk, výroba ručního papíru nebo výroba marmelády v kotlíku na ohni. V rámci odpoledních velkých táborových her děti sbíraly pyramidy, byly egyptskými zemědělci, chodily pro moudrosti ke sfingám a luštily egyptské hieroglyfy. Jako celodenní výlet jsme zvolili pochod na Hrčavu – trojmezí.

Dětský tábor bych shrnul jednoduše: „úžasná akce s perfektní partou“. Děti byly rozděleny do třech skupin, které mezi sebou soutěžily o 1. místo, kde hlavní cenou byl velký dort. Přesto však během dne a mimo soutěží tvořily kompaktní tým, který dokázal poblbnout, relaxovat, ale i diskutovat nad zajímavými tématy.

Další informace