Crazy Spring Days 2013

Crazy spring days (CSD) je už třetí víkendovka, kterou pro nás připravila Míša Chylová spolu s dalšími pomocníky. Konala se u nás ve sboru, v přístavbě ve dnech 26.- 28. 4. 2013. Tato akce byla na téma „Hasiči“.

Když jsme se všichni, v počtu 30 mládežníků a dorosťáků, s nadšením setkali, zahráli jsme venku pár seznamovacích her a s kručícími břichy jsme se vydali na večeři. Celou přístavbou voněly hot-dogy . Najedeni jsme šli na večerní program do sálku. Tam si pro nás připravil velmi zajímavý program hasič z Havířova, Martin Čajka. Měl to opravdu velmi dobře připravené, a mě nejvíc bavilo to, jak nám vyprávěl příběhy lidí, které zachránil :-) Po skončení programu jsme ještě nešli spát, i když někteří by už určitě rádi šli, ale čekala nás noční bojovka! Jednotlivé skupinky se vydaly až na Antoníček, kde po cestě musely plnit různé úkoly. Například: vytáhnout pětikorunu ze slizu, přesvědčit sebevraha, který si chtěl podřezat žíly kvůli nešťastné lásce, po hmatu a pantomimě rozpoznat věci a nebo vytáhnout nějaký předmět ze dvou nádob - v jedné byly živé myšky a v druhé červi a kobylky. Úplně na konci museli „záchranáři“ najít člověka, který zapadl za strom, vyprostit ho a dát mu první pomoc, protože ten člověk měl zlomenou nohu, poraněnou ruku, byla mu zima, bolela ho hlava a měl žízeň. Všem skupinkách se podařilo zachránit člověka!

Ráno jsme se nasnídali a čekal nás další šílený den :-) Dopoledne jsme ve skupinkách dostali úkol, že si máme vymyslet nějakou krátkou scénku a nakreslit nějaké originální hasičské auto, ve kterém bude znak, jméno a motto skupinky. Toto jsme vytvářeli a nacvičovali až do oběda, který pro nás připravil a vlastně nám po celou dobu víkendovky vařil Tom Stanček se svými pomocníky. Po obědě jsme si mohli chvíli odpočinout, nebo si zahrát nějaké hry. Odpoledne byla další velká hra. Měli jsme si vyzkoušet, jaké to je, když čekáme na základně a volají nás k různým případům. Všechno bylo na čas, takže jsme se museli spěchat, abychom zachránili člověka v autě, který byl v bezvědomí; vynést člověka z místnosti, kde hořelo; pomoct člověku, který se dostal na strom a bál se seskočit dolů; přenést neplavce přes vodu či zhasnout svíčku vodní pistolkou. Jednou jsme až na místě určení zjistili, že se jedná o planý poplach. Ale i takové věci se bohužel hasičům stávají. Po ukončení této aktivity jsme měli volný program. Někteří hráli venku míčové hry, někteří si uvnitř zahráli společenské hry a někteří zpívali a hráli na hudební nástroje. Po večeři nás mile překvapil programem pan farář Marcin Pilch, který si pro nás připravil téma „Hrdinství víry“. Když domluvil, přišlo na řadu vyhlášení z noční a velké hry. Budete se divit, ale vyhráli „Pomalí fajermani“ :-)). Potom následoval už volnější program, v rámci kterého jsme si mohli zatančit tanec z filmu „Slunce, seno, jahody“ :-) Trnky, brnky. A ještě dva židovské tance, které se postupně zrychlovaly. Byla to ohromná sranda :-). Během tohoto pobytu jsme nacvičovali písně, se kterými jsme vystoupili v neděli na bohoslužbách.

Vrcholem celého CSD byla možnost sledovat cvičení profesionálních hasičů u našeho kostela. Tuto akci si, myslím, všichni moc užili a já se už teď těším na další podobně šílenou víkendovku :-).

Další informace