Tábor dorostu 2011

Letošní tábor, který se konal od 29. 7. 2011 do 6. 8. 2011 na Spálově, se jmenoval "Expedice Proxima". Bylo to o tom, že skupinka průzkumníků (táborníci) se vydala na neprozkoumaný ostrov "Tahu Nao" (Spálov), kde žil kmen "Naktu"(vedoucí).

Táborníci byli rozděleni do třech skupin: Kulturistická, Biologická a Servisní. Skupinka kulturistů měla za úkol zjišťovat všechno o kultuře kmene Naktu, biologové měli za úkol zjistit něco o rostlinstvu a zvířectvu ostrova a servisní skupinka měla za úkol např. vyléčit nemoc domorodců, vyrobit oštěp pro náčelníka atd.

Na začátku naší expedice nás jedna z členek Naktu provedla po posvátných místech tohoto kmene. Poznali jsme posvátný strom, který dával jednou za rok dobré ovoce (bonbóny), pohřebiště, bývalé obětiště atd. Poté jsme byli seznámeni s rostlinstvem ostrova. Poznali jsme např. kontryhel, pryskyřník prudký a další různé léčivé, ale i jedovaté rostliny.

Každý večer nám náčelník kmene přečetl jejich legendu. Tyhle legendy se hodně podobaly příběhům z Bible. Byly o stvoření světa, nebo o svržení Satana z nebe. Akorát jejich Satan byl ještěr Mangal, který se začal považovat za Boha a tak ho Bohové kmene Naktu proměnili v ještěra s 91 nohama. Kmen mu říkal stonož.

V úterý byl velký výšlap, kdy jsme šli z tábora na zříceninu hradu jménem Vikštejn. Cesta byla dlouhá asi 16 kilometrů. Všichni jsme si ten výšlap užili, i když jsme byli na konci sil.

Ve čtvrtek v noci byla noční bojovka. Měli jsme za úkol projít lesem po tmě a bez baterky. Vedoucí byli rozmístěni po celé noční trase a různě nás strašili. Když jsme se vrátili do tábora, šli jsme spát.

V pátek jsme měli hry jen do oběda. Po obědě jsme už pomalu začali balit teepee, abychom toho v sobotu neměli moc. Tu noc nám byly uděleny ceny, dostali jsme náramky na památku a byla zrušena večerka . V sobotu ráno se začalo balit a kolem poledne se jelo domů.

I když někdy pršelo, většinou bylo krásně, že jsme se mohli koupat v řece, a tábor se nám moc líbil.

Chtěli bychom ještě jednou poděkovat našim dvěma kuchařům, kteří se starali o to, abychom hlady nezkolabovali. Děkujeme i vedoucím za skvělý program a těšíme se na další tábor.

Další informace