Setkání žen, aneb jak kvalitně využít svůj čas

Je březnové sobotní ráno, ještě trošku chladné, ale vypadá to slibně. Sluníčko vychází a svými paprsky proniká skrz tmavé okenice domu a já s vděčností chválím Boha a děkuji, že pro nás připravil tento zvláštní den. Dnes se koná konference žen.

Takto jsem prožívala minulý týden vstup do nového dne a vyčkávala, co pěkného mi přinese. Konference žen – mezidenominační setkání, na které se sešlo přes sto žen z „Těšínských“ sborů a blízkého okolí. Tentokrát do Křesťanských sborů na Mojské v Českém Těšíně. Zde byl pro nás připraven pestrý program na téma Bůh uzdravuje, ale také čas k osobním rozhovorům, občerstvení, či prostor k nákupu drobných předmětů a knih.

Na úvod jsme zpívali v doprovodu netradiční skupiny 100%  USB několik písní a poté zahájil setkání krátkým pozdravem místní pastor J.Andrýsek.

V dopoledním bloku jsme vyslechly osobní svědectví milých hostů, jimiž byly Rozita Mertová a Dana Zubčáková. Rozita – romka (ze smíšené rodiny, tudíž s klidem tvrdí, že je stoprocentní křižovatka J , ale její srdce tluče v romském rytmu), matka šesti dětí, babička šesti vnoučat, absolventka JAMU v Brně a Bohem proměněná žena - křesťanka. Danka – povoláním učitelka, žije na Slovensku. Vlivem různých životních situací se dala na alkohol a dvacet let na něm byla závislá, dokud nepřišlo vysvobození.

Odpolední program probíhal v režii obou hostů a to na téma Láska bez hranic (Danka) a Láska s hranicemi (Rozita).

Máte-li zájem vyslechnout si tyto přednášky, můžete si objednat CD nebo DVD (cena 20,-Kč), popř. mne informovat prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. -  mohu zaslat odkaz z konference (audio, foto, prezentace).

Ráda bych touto cestou poděkovala všem dívkám, ženám i babičkám, které se této akce zúčastnily – za to, že věnovali svůj čas namísto „povinnostem“, tomuto setkání. Věřím, že žádná z Vás nelituje.

Na podzim se budu těšit na shledanou.

Další informace