Co dělá mládež?

Léto je nabito zajímavými akcemi a tak se ani mládež nenudí.

První dilema jsme řešili kvůli datu 6. 6.  Na jedné straně  byla možnost zase jednou zažít atmosféru velkého open-air festivalu, tentokrát v Trnavě na Slovensku (Festival Lumen). Na druhé straně se nedaleko konala již tradiční akce OKO (O Kristu otevřeně), kterou pořádá sbor SCEAV v Albrechticích u Českého Těšína. Obě akce měly trvat celý víkend. Na Slovenskou akci zamířilo nakonec pět mládežníků a užili si například koncert známé skupiny Delirous? z Velké Británie. Ostatní mládežníci se vydali na evangelizační projekt OKO, kde si mj. mohli vychutnat také koncert místní skupiny Citadela a Romana Lasoty, který je známý z třetí řady televizní soutěže Česko hledá Superstar.

Pokud jste se v pátek 20. 6. v odpoledních hodinách pohybovali po těšínské čtvrti Rozvoj, možná jste zahlédli skupinky mladých lidí na první pohled zmateně pobíhající po okolí. Ano, to jsme byli my, mládežníci; rozhodli jsme se totiž zpestřit si setkání mládeže bojovou hrou, ve které bylo úkolem například hledat nekompletní biblické verše připevněné na stromech, lavičkách atd.

Rozhodně zajímavým, ale také trochu nostalgickým, dnem pro nás byl pátek 27. 6. Místo klasické mládeže jsme měli slavnostní rozloučení s bratem Štěpánem Maroszem, který po prázdninách ukončí svoji službu v našem sboru. Krásný podvečer jsme strávili u Maroszů v Třanovicích na zahradě. Touto cestou chci srdečně poděkovat Štěpánovi za jeho obětavý přístup k mládeži a za všechno, co pro mladé během svého působení v našem sboru vykonal.

Z této akce pochází také fotografie – viz. níže.

Hned následující den se skupinka nejzdatnějších vydala na strasti- i radosti- plný výlet – konkrétně na jeden z nejvyšších beskydských vrcholů – Smrk. (1276 m n. m.).

A to je, mládežnice a mládežníci, pouze začátek prázdnin. Čeká nás XcamP Smilovice, open-air festival CampFest v první půlce srpna, sjíždění řeky Ohře spolu s mládežníky ČCE, tradičně-netradiční noční výšlap, který bude přibližně v polovině srpna, LST (letní seniorátní týden) a mládežová chata na samém konci srpna. Dorostový tábor bude
27. 7. – 2. 8. Chcete-li mít o všem přehled, sledujte průběžně aktualizované stránky

http://www.mladezrozvoj.estranky.cz/.

K společným zážitkům zveme i mladé, kteří se zatím našich setkání neúčastní. Neboj se, přijď na mládež, rádi tě poznáme a rádi tě přibereme na akci!

Další informace