Ze života sboru

Tábor Tyra 2017

{gallery}images/clanky/tyra2017/{/gallery}

Letošní dětský tábor pro děti ve věku 10 - 13 let se konal od soboty 15.7. do soboty 22.7.2017 na skvělém místě v Tyře. I přesto, že jsme měli ze začátku problém naplnit počet dětí, nakonec jich s námi jelo devatenáct! Byli jsme rádi, že ne všechny děti byly z křesťanských rodin. Mohli jsme jim proto říct o Bohu a vykládat si s nimi, co pro nás Bůh znamená a jak je důležité mít Boha ve svém srdci. Na konci tábora jsme žasli nad tím, jak tyto děti změnily pohled na křesťanství a jak se stále více o toto téma zajímaly. Děkujeme Pánu Bohu, že poslal tyto děti na tábor a věříme, že jednou budou chtít přijmout Pána do svého srdce.

Číst dál: Tábor Tyra 2017

"Tak trochu jiné Vánoce! Co ty na to?"

Manžel stál kousek vedle mne a bavil se mým údivem nad položenou otázkou. Po pár prohozených větách jsem se na oplátku bavila já! Protože jsem souhlasila a můj milý to chtěl zopakovat ještě několikrát :-).

Číst dál: "Tak trochu jiné Vánoce! Co ty na to?"

Skotsko = Arbroath = Twinning

Všechno to začalo prvním telefonátem s Marcinem Pilchem, který mi jednoho večera zavolal a zeptal se mě, zda bych s ním a dalšími dvěma lidmi nechtěla jet do Skotska za účelem navštívení místních sborů.

Číst dál: Skotsko = Arbroath = Twinning

Výročí založení kostela

Poslední červnovou neděli roku 1926 došlo k položení základního kamene evangelického kostela Na Rozvoji.  Na oslavy kulatého, devadesátého výročí této události, které se konaly 26. června t.r., byli pozváni vzácní hosté: synodní senior Daniel Ženatý, který plní tuto funkci nejvyššího představitele ČCE od listopadu 2015, a senior našeho Moravskoslezského seniorátu Marek Zikmund.

Číst dál: Výročí založení kostela

Jak jsme promítali Ježíše

„Ahoj, kam jdeš?“ „Na Ježíše.“

„Jéé, a kam jdeš ty?“ No, já jdu také na Ježíše.“

Přibližně takto mohl před 2000 lety vypadat rozhovor několika přátel někde v Galileji u města Kafarnaum, když se dozvěděli, že tam na loďce připlul Ježíš. Stejně tak mohl vypadat rozhovor několika přátel během velikonočního týdne v Českém Těšíně. V kině Central jsme totiž promítali film Ježíš. Ale vezměme to popořádku…

Číst dál: Jak jsme promítali Ježíše

Alianční modlitební týden 2016

Radost, kterou nám nikdo nevezme

Alianční týden modliteb 2016, v termínu 4. – 10. ledna, probíhal ve znamení radosti, kterou nám zanechal Pán Ježíš a kterou nám nemůže nikdo vzít. Podkladem biblických zamyšlení byla jednotlivá blahoslavenství z 5. kapitoly Matoušova evangelia, kterými Ježíš boří mýty o tom, co je šťastný život.

Číst dál: Alianční modlitební týden 2016

CMŠ Loďka - září 2015

Milé sestry, milí bratři,

začíná nový školní rok a pro naši Loďku to znamená druhé vyplutí do provozu pracovních dní. Děkuji Pánu za to, že nás vedl celý minulý školní rok a že letos je školka plná dětí, které mohou slyšet o Pánu Bohu.

Číst dál: CMŠ Loďka - září 2015

Tábor Pod Lipou 2015

Přeji Ti krásný den! Ráda bych se v tomto článku podělila o zážitek z prázdnin, na který moc ráda vzpomínám. A to je tábor ,,Pod Lipou''. Je to tábor určený pro děti ve věku od 6-10 let. Když se děti v pondělí ráno scházely u fary, šlo z jejich tváří vyčíst, že se moc těší, což je to nejlepší, co si vedoucí může přát!

Číst dál: Tábor Pod Lipou 2015

O církevní mateřské školce Loďka

CMŠ Loďka začala fungovat 1.9.2014. V současné době je kapacita školky naplněna, navštěvuje ji 20 dětí. Provozní doba je od 6:30-16:00 h.

Číst dál: O církevní mateřské školce Loďka

Láskyplné vztahy ve sboru III

7. Žijte se všemi v pokoji:

1.Tes. 5,12-25: Žádáme vás, bratří, abyste uznávali ty, kteří mezi vámi pracují, jsou vašimi představenými v Kristu a napomínají vás.

Číst dál: Láskyplné vztahy ve sboru III

Další informace