Fuj tajbl předsevzetí

„Už si žádné předsevzetí nedávám“ většinou znělo na letošní první biblické hodině nejen pro mladé. Musím s pravdou ven: ani pro mne předěl roku neznamená kdoví jak  výrazný či významný mezník v životě. S předsevzetím máme asi každý nějakou zkušenost. Zřejmě takovou, která nás od vytyčení dalšího odradila.  Velice rychle v průběhu všedních dnů se vytratí z paměti  a nebo bylo tak nereálné, že jsme je postupně upravovali a měnili podle toho, jak nám to vyhovovalo.

Ale některé přece jenom zaznělo: „Číst si více a pravidelně Bibli. Více se modlit. Zůstat věrný Bohu. Úspěšně vyřešit neutěšenou rodinnou situaci. Být v důležitých věcech rozhodnější“. Taková odhodlání jsou moc fajn. (Kam se na ně hrabou: „Přestat kouřit. Změnit image. Nebo zhubnout 20 kilo.“) Bylo by skvělé, kdyby právě tato nepodlehla výše zmíněnému.

Domnívám se, že na předsevzetí jako takovém není nic špatného. Zformulovat si svou snahu v jistém směru a rozsahu může být pro mne dost prospěšné. Ale je jasné, že toto mohu kdykoliv během roku a pro nějaký „nový začátek“ je taktéž těch 365 dní tak akorát :-).

Co takhle zformulovat si tu naši snahu v rámci menšího společenství nebo celého sboru?. Co takhle začít dělat některé věci jinak? S hlubší obnovou své mysli, bez přetvářky, beze strachu z čehokoli, s dlouhodobější horlivostí nebo ještě s větším porozuměním jeden pro druhého? (Římanům 12.kapitola). Co takhle zkusit něco nového pro záchranu svých přátel, spolužáků, spolupracovníků, Těšíňáků bez Krista?

Souhlasíte s myšlenkou Alberta Einsteina: „Opakovat stále totéž a očekávat jiné výsledky, je prostě bláznovství!“?

Budeme usilovat o novou zkušenost? Chceme u sebe sama, ve své rodině, našem sboru vidět větší Boží věci? Tak ať už jsme si pro letošní rok předsevzetí dali či nedali, pojďme do toho! I nedělní listy vám dají prostor pro vaše konkrétní návrhy a nové zkušenosti:-).

Další informace