O cestě k dorému manželství

Seriál přednášek Jana Křivohlavého.

O cestě k dobrému manželství - 1. kapitola

“Proč se chcete vzít?”

Přednáška Prof. Jaro Křivohlavého ve Frýdku-Místku 17.4.2008

Máme před sebou mimořádně krásné téma. Téma, které nás zajímá, ať chceme nebo nechceme, po celý život, od začát­­ku až do konce. A já jsem velice rád, že i ten nadpis toho na­­šeho dnešního setkání je “O cestě k dobrému man­želství”.

Dříve, než se pustíme do toho tématu, já bych rád, abyste se spolu se mnou zamysleli nad otázkou, která je “číslo 1”, otáz­kou, kterou kladu mladým lidem, kdykoliv se s nimi setkám. Vždycky se jich ptám: “Proč se chceš vdát?” “Proč se chceš oženit?”

Číst dál: O cestě k dobrému manželství - 1. kapitola

O cestě k dobrému manželství - 2. kapitola

“Chyby, které děláme, když vstupujeme do manželství.” aneb “Koho si tedy vzít?”

Přednáška Prof. Jaro Křivohlavého ve Frýdku-Místku 17.4.2008

Ve vší úctě k lidem chci říci, že jsou lidé, kteří by se ženit a vdávat neměli. A dnes je velká shoda v tom  (v určení), kdo by to měl být, kdo by se ženit a vdávat neměl. Začal bych tam, kde je to jasné a ten souhlas je stoprocentní. Mám tam tři druhy lidí.

Číst dál: O cestě k dobrému manželství - 2. kapitola

O cestě k dobrému manželství - 3. kapitola

“Když už jsme do manželství vstoupili”

Přednáška Prof. Jaro Křivohlavého ve Frýdku-Místku 17.4.2008

I tam je potřeba si uvědomit, že jsou věci dobré a že se dá mnohé dělat pro to, že když už jsme vstoupili do manžel­ství, aby to manželství bylo ještě lepší. A já mám tedy šest konkrétních věcí, takových priorit, o kterých se domnívám, a nejsem sám, že nám mohou pomoci, když vstoupíme do manželství.

Číst dál: O cestě k dobrému manželství - 3. kapitola

O cestě k dobrému manželství - 4. kapitola

“Zůstal jsem sám”

Přednáška Prof. Jaro Křivohlavého ve Frýdku-Místku 17.4.2008

 Vím, že se mi o tom těžko hovoří, když já jsem sám nezůstal. Ale setkal jsem se s dvěma druhy lidí. Jedni, kteří zůstali sami a léčili se na deprese a je jim strašně zle, a ty druhý, kteří ikdyž zůstali sami, tak žijou úctyhodným radostným životem. Já vám řeknu extrémní příklad, se kterým jsem se setkal. Byl jsem v Ženevě na nějakém jednání a tam na tom jednání (konferenci) taky byla jedna žena, která mně byla nápadná tím, že měla na levé ruce pět velikých zlatých pstýnků.

Číst dál: O cestě k dobrému manželství - 4. kapitola

Další informace