Boží vlastnosti

Trojjedinost Boží

I) Proč učení o Trojici svaté?

Na jedné straně se zdá, že to je taková teoretická věc, jen pro odborné teologické disputace, ale na druhé straně je učení o Trojici třeba znát, už kvůli debatám se svědky Jehovovými či s tzv. branhamisty, kteří nás nachytají na hruškách, když je neumíme vysvětlit a obhájit. Není zde však jen ten negativní, „obranný“ význam. Učení o Trojici ukazuje na velikost našeho a krásu našeho Boha i spásy.

Číst dál: Trojjedinost Boží

Bůh je spravedlivý

Abychom mohli žít život, jaký pro nás Bůh zamýšlel, s vnitřním klidem, svobodou a radostí, a to bez ohledu na okolnosti, musíme Boha poznávat a vědět, že mu můžeme důvěřovat a dovolávat se jeho jména. Jedenáctou vlastností Boha v tomto každoměsíčním seriálu je spravedlnost.

Číst dál: Bůh je spravedlivý

Bůh je moudrý

„Člověk míní, Pán Bůh mění!“ Docela nedobrovolně jsem si v některých situacích připouštěla tento fakt. Zvlášť v těch, kdy jsem měla všechno promyšlené a naplánované, jak se říká „do nejmenšího detailu“! Někdy jde o maličkosti.

Číst dál: Bůh je moudrý

Všemohoucí Bůh

Chtěla jsem s vámi sdílet příběh malé holčičky. Holčičky, která našla vzácnou perlu. V jejím životě bylo mnoho dobrých věcí, ale když objevila zvláštní perlu, na první pohled se jí zdála něčím okouzlující a přitažlivá. Netušila však proč. Když čas plynul a perla byla stále objektem jejího zkoumání, s úžasem zjistila, že její hodnota přesahu vše, co dosud v životě měla!

Číst dál: Všemohoucí Bůh

Bůh je všemocný

Boží moc a síla jsou mimo naše chápání. Bůh promluvil a všechno, co je, bylo vytvořeno z ničeho. Abychom mohli pracovat my, potřebujeme materiál. Ale Boží plány se uskutečnily tím, že promluvil: „Co on řekl, to se stalo, jak přikázal, tak vše stojí“. (Žalm 33,9). Bůh řekl: „Budiž……“ a bylo a všechno dokonalé! (1. Mojžíšova 1).

Číst dál: Bůh je všemocný

Bůh je vševědoucí

Ten kluk, se kterým chodí moje kamarádka je báječný! Hodný, milý, usměvavý, tolerantní, komunikativní, inteligentní, umělecky a sportovně nadaný, je s ním legrace, nikdy na nic nezapomene, dochvilný, pravdomluvný, praktický, pozorný, odvážný, nápaditý, spolehlivý, věrný, vždy si ví rady, neháže flintu do žita a miluje děti a zapeklité situace. Kdybych přidala ještě popis jeho postavy, tváře a temperamentu, zaručeně by se vám podlomila kolena! Zůstaňte ale klidně sedět na židli. Ona s ním chodí jen ve svých představách a snech a já mám vážné obavy, že se za takového idola v reálném životě nikdy nevdá.

Číst dál: Bůh je vševědoucí

Bůh je věrný

Být věrný znamená naprosto dokonale vyplňovat svoje sliby a učiněná prohlášení. Bůh o sobě prohlásil, že je věrný. „Poznej tedy, že Hospodin, tvůj Bůh, je Bůh, Bůh věrný“ (5. Mojžíšova 7,9).

Wikipedie definuje slib jako „řečový akt, při němž jedna osoba ujišťuje druhou (druhé), že v budoucnosti něco udělá nebo naopak neudělá. Vzájemný slib tvoří dohodu, formálněji smlouvu. Zvláště závažný a slavnostní slib je přísaha.

Číst dál: Bůh je věrný

Bůh je láska

Popsat lásku dle mého názoru není vůbec jednoduché. Přátelé, manželé, rodiče, textaři, spisovatelé, psychologové a třeba i teologové by mohli vyprávět… V tomto případě to dospělým asi činí větší potíže než dětem. Na jejich definice lásky jsem narazila na internetu a mám pocit, že v tom žádný problém nevidí :-):

Číst dál: Bůh je láska

Bůh je všudypřítomný

Pročítáš nedělní noviny? Právě v tomto okamžiku jsi obklopen Boží přítomností.

Vaříš nedělní oběd? Právě v tomto okamžiku jsi obklopen Boží přítomností.

Ležíš v prachu pod autem, abys ho opravil? Právě v tomto okamžiku jsi obklopen Boží přítomností.

Sedíš na pracovní poradě? Právě v tomto okamžiku jsi obklopen Boží přítomností.

Číst dál: Bůh je všudypřítomný

Další informace