Bible nás baví

1. část, Čekání na impuls

Milí čtenáři,

v dnešním čísle otevíráme nový seriál s názvem „Bible nás baví“. V tomto a v několika následujících číslech Nedělních listů se chci společně s vámi zamýšlet nad každodenním čtením Bible - kdy začít, jak začít, proč začít, s jakými překážkami se můžeme setkat a jaký přínos může pravidelné čtení Bible mít pro vás samotné.

Číst dál: 1. část, Čekání na impuls

2. část, Můj denní chléb

Milý čtenáři,

pokud jsi začal na základě prvního dílu našeho seriálu číst Bibli a daří se ti pravidelně číst kapitolu denně, dovol, abych ti pogratuloval. Je to perfektní začátek, mám z tebe velikou radost a Pán Bůh určitě také. Zároveň tě chci povzbudit k dalšímu čtení, vytrvej, stojí to za to!

Dnes pokračujeme druhým dílem našeho seriálu Bible nás baví. V minulém díle, který jsem nazval „Čekání na impuls“ jsme se rozhodli, že budeme pravidelně číst Bibli. To rozhodnutí je velmi důležité. V dnešním díle se společně zamyslíme, proč je tak důležité pravidelně číst Bibli. Předkládám sedm důvodů, proč číst Bibli. U některých bodů jsou uvedené také biblické pasáže, které se těchto důvodů týkají:

Číst dál: 2. část, Můj denní chléb

3. část, Ach, ten čas

Milý čtenáři,

v dnešním třetím díle našeho seriálu Bible nás baví se zamyslíme nad tím, kdy je nejlepší číst Bibli. Podíváme se na časové hlediska čtení Bible. Určitě se shodneme na tom, že všichni máme málo času a velmi mnoho povinností a důležitých věcí, které musíme vykonat. V dnešní uspěchané době tomu tak prostě je. Přesto všechno by čtení Bible mělo mít v našem životě dostatečný prostor.

Jak na to? Zkusíme to dnes formou otázek a odpovědí:

Číst dál: 3. část, Ach, ten čas

4. část, Není Bible jako Bible

Milý čtenáři,

ve čtvrtém díle našeho seriálu Bible nás baví se zamyslíme nad tím, jakou Bibli máme číst. Tedy, ne že by Biblí bylo více, Bible je opravdu jen jedna, ale v současné době  existuje několik českých překladů Bible a my si můžeme vybrat ten, který se nám bude nejlépe číst. Podívejme se nyní na současné překlady Bible podrobněji:

1, Český ekumenický překlad (ČEP)

V dnešní době klasika. Naprostá většina křesťanů na tomto překladu vyrostla, vyzná se v něm a má jej takříkajíc „v krvi“.

Číst dál: 4. část, Není Bible jako Bible

Další informace