Z deníku misionáře

Milí čtenáři,
otevíráme novou rubriku, ve které vám chceme přinášet zážitky misionářů  “z terénu”. V první sérii nás nechá nahlédnout do svého deníku MUDr. Milan Moskala, který působí v Bangladéši, a který nás tak skvěle povzbudil do nového roku na nedávném setkání s názvem “MISIE POD LUPOU”.

Jeď vírou vpřed!

Na naší misijní cestě do Nihelpur učinil náš úžasný Spasitel tři velké zázraky.

Nejdříve nám daroval z předchozích evangelizací šestnáct mladých lidí, kteří byli pokřtěni. Každý, kdo přijme Pána Ježíše za osobního spasitele, je velkým zázrakem.

Číst dál: Jeď vírou vpřed!

Misijní cesta do Delbari a Atahari 1.-3. listopadu 2013

Přes politické nepokoje s modlitbou a vírou jsme vyjeli do severozápadní oblasti Bangladeshe. Cilem byly vesnice Delbari a Atahara. Přijeli jsme v pátek v noci kolem jedenácté hodiny. Dojezd byl velmi náročný. Cesta bahnitá se všemi výmoly a museli jsme jet velmi pomalu skrze mnohé překážky.

Číst dál: Misijní cesta do Delbari a Atahari 1.-3. listopadu 2013

Deník - díl 1.

V pátek, třicátého srpna 2013, jsme se vydali na misijní cestu do Gopalgon, kde sídlí Misie Církve Adventistů Sedmého Dne pro Jižní Bangladéš, a do místních vesnic v okresu Godaypur. Asi po dvou hodinách jízdy jsme dorazili k Padmě – deset kilometrů široké řece, která nemá v tomto místě žáden most a tak trajekty zaopatřují přepravu aut a autobusů z jedné strany na druhou. Tohoto dne byla řeka po úmorných deštích rozvodněná a silný proud znemožňoval přejezd. Zařadili jsme se za kolonu vozidel, jejichž řidiči marně čekali na šanci dostat se na druhý břeh již od sedmé rána. Když jsem se dozvěděl, že se žáden trajekt ten den ještě nepřepravil, byl jsem připraven se otočit a jet nazpět tak, jak se to rozhodlo udělat mnoho řidičů okolo. Rozhodl jsem se však i v této situaci pokořit a odevzdat se do Božích rukou a z celého srdce jsme se všichni modlili.

Číst dál: Deník - díl 1.

Další informace