Pozdrav z misie z Dánska

Posílám vám srdečný pozdrav ze své "Mise v Dánsku". Jsem tady přibližně 7 týdnů a pracuji jako dobrovolník v křesťanském rehabilitačním centru pro bývalé narkomany a alkoholiky. Tuto příležitost jsem získala díky Slezské diakonii, která hostuje a vysílá dobrovolníky v rámci programu Evropské unie.

Tento projekt bude trvat 9 měsíců. Jsem velice vděčná Bohu za tuto příležitost, protože mohu poznat novou kulturu, nový pohled na život a také na křesťanství. Mohu získávat nové zkušenosti a mohu se hodně učit od lidí, kteří žili na ulici a byli závislí na drogách a alkoholu. Tito lidé přijali Pána Ježíše do svého života a já mohu být svědkem toho, jak duchovně rostou a fungují v životě s ním. Zažívám tu mnoho zajímavých věcí, potkávám hodně úžasných a zapálených lidí, a mohu slyšet obrovské množství někdy až neuvěřitelných svědectví.
Co se týče mé práce, jsem něco jako pomocník, pomáhám v kuchyni, uklízím dům, pracuji v produkci, na zahradě, nebo dokonce jsem i natírala okna. Což byla obrovská zábava.

Toto místo se nachází na ostově Fyn, v městečku Ryslinge. Musím říct, že Dánsko má naprosto nádhernou přírodu a občas se nestačím divit, jak je tu krásně. Mám k dispozici kolo, tak se snažím tuto úžasnou přírodu prozkoumávat ze sedla kola. Měla jsem také možnost být v Kodani, která je opravdu nádherná. A také v Odense, které je rodištěm Hanse Christiana Andersena, autora slavné Malé mořské víly, jejíž sochu jsem měla také možnost vidět. Ale přes obrovské množství lidí jsem ji skoro neviděla.

Tímto bych vás chtěla také poprosit o modlitby jak za můj duchovní růst zde a za nové a nové zkušenosti, tak i za lidi, kteří žijí tady, aby neztratili svou lásku k Ježíši. Nejvíce bych vás však chtěla prosit za modlitby o jednoho muže, který je tady a je velice nemocný. Je mu 29 a má rakovinu mozku a AIDS.

Pán s Vámi.

Další informace