Ráchel - Jesus Rescue

Píše se den 7. 10. 2008, který se vryje do paměti nás všech.

Dostali jsme šokující a nečekanou zprávu o tom, že naše dcera Ráchel (16 let) měla nehodu. V Českém Těšíně ji na přechodu pro chodce srazilo auto. Byla v kritickém stavu převezena vrtulníkem do fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Jak vážné zranění měla, jsme se nedozvěděli. Cesta autem do nemocnice trvala asi 40 min. Byly to nejtěžší minuty našeho života. Nevěděli jsme, jestli ještě žije, jestli vůbec bude žít, a pokud ano, tak jaké následky bude mít.

Když jsme stáli nad ní u jejího lůžka, modlili jsme se o její probuzení. Stále jsme nemohli uvěřit, že nás něco takového potkalo. Říkali jsme si, že se musíme přece z toho snu probudit! Ale on to nebyl sen, byla to skutečnost. Měli jsme stále obavu z toho, jak se to všechno bude vyvíjet dál. Přáli jsme si, aby nám Pán dal nějaké ujištění, že všechno bude zase jako dřív. A přišlo. Zjistili jsme, že na tričku, které měla Ráchel na sobě v den havárie, byl nápis “Jesus Rescue“ (Ježíš Zachránce) a znak zdravotnického kříže. Věděli jsme, že to nebyla náhoda a že ji Bůh opravdu zachrání.

Na druhý den už Ráchel začala dýchat sama a začala vnímat okolí. Byla hodně slabá a také unavená. V našem sboru se lidé intenzivně modlili o její záchranu. Stav se opravdu zázračně lepšil každým dnem. Během celého pobytu v nemocnici nenastaly žádné komplikace. Brzy začala Ráchel chodit, sama jíst a přesně na den po 14 dnech pobytu v nemocnici odjížděla domů. Lékaři, kterým jsme mohli vydat svědectví o tom, že Ráchel je v Božích rukách, byli sami překvapeni tak rychlým a nečekaným obratem a brzkým uzdravením.

Dnes máme ono potrhané tričko doma vystavené jako oltář díkůvzdání Bohu za záchranu naší Ráchel.

Děkujeme všem za modlitby a velikou oporu. Buďme připraveni na den, kdy si nás Bůh z tohoto světa odvolá. Věk o tom nerozhoduje. Buďme tedy bdělí!

"Budete ke mně volat, chodit, modlit se a já vás vyslyším." Jeremjáš 29,12.

Další informace