Rozhovor

Rozhovor s Kristianem Lande

Před pěti lety jste si mohli v Nedělních listech přečíst rozhovor s norským misionářem Kristianem Lande. Stěhoval se do Česka, aby v Ostravě-Porubě pomohl založit nový sbor a sdílet evangelium . Těšil se na nové zkušenosti a měl trochu obavy z češtiny. Za těch pár let Kristianovi ubylo pár vlasů, přibylo jedno dítě, jeho čeština je vynikající a nový sbor v Porubě funguje. Teď se Kristian s rodinou vrací zpátky do Norska. Jaké pro něj ty roky byly?

Číst dál: Rozhovor s Kristianem Lande

Rozhovor s paní farářovou

Jak je to dlouho, co jste přišli tady Na Rozvoj?

Rok a čtvrt – stěhovali jsme se na konci srpna 2014.

Jaký ten rok pro vás byl?

Číst dál: Rozhovor s paní farářovou

Noc kostelů 2015

Poslední květnový pátek se náš sbor již počtvrté připojí k celorepublikové Noci kostelů. V souvislosti s touto akcí zpovídala jednoho z organizátorů této akce v našem sboru, bratra Otmara Humplíka, redaktorka kulturního portálu www.scena.cz Alena Kunčíková. S laskavým svolením šéfredaktora tohoto portálu interview otiskujeme. www.scena.cz je nejstarší kulturní portál v ČR, funguje úspěšně již 16 let.

Číst dál: Noc kostelů 2015

Anketa ve staršovstvu

Milí čtenáři,

rozhodli jsme se udělat anketu mezi členy staršovstva, abychom zjistili, jak sami hodnotí uplynulý rok. Nesešlo se však mnoho odpovědí. Nabízíme vám proto ty, které jsme obdrželi, děkujeme respondentům za jejich čas a ochotu a doufáme, že v budoucnu bude se staršovstvem lepší spolupráce.

Číst dál: Anketa ve staršovstvu

Rozhovor s Lenkou Chrobočkovou – ředitelkou CMŠ Loďka

Jaký byl uplynulý čtvrt rok?

Zajímavý, ale hlavně požehnaný.

Kdo s nápadem na založení školky přišel?

Číst dál: Rozhovor s Lenkou Chrobočkovou – ředitelkou CMŠ Loďka

Být misionářem v České Republice

Zdá se, že misionáři jezdí vždy na jih. Ve svém okolí jistě najdeme spoustu mladých lidí,kteří se vydali na misii do Afriky nebo do Asie. A je to zřejmě pravda. Kristian a Karianne Landeovi také vyjeli na jih. Oni ale jinam ani nemohou. Ze severského Norska přijel tento mladý manželský pár do Ostravy, aby zaséval evangelium.

Číst dál: Být misionářem v České Republice

Další informace