Xcamp 2017

Letos jsem navštívila menší vesnici Smilovice, kde se pořádá festival nazývaný XcamP. Každoročně sem přijíždí kolem 300 účastníků z celé republiky. Dokonce jsem se seznámila s lidmi, kteří přijeli až z Aše. A jsem velmi ráda, že tady spolu se mnou jezdí i dorosťáci a mládežníci z našeho sboru. O tomto festivalu jste už určitě slyšeli nebo četli. Každopádně i já bych se s vámi ráda podělila o mé zážitky a dojmy. Za ten týden jsem prožila spoustu nádherných chvil jak s přáteli, tak s Bohem.

Hned po ránu se scházelo celkem šestnáct skupinek, ve kterých jsme se zamýšleli nad Božím slovem, seznamovali se s novými tvářemi a hráli hry. Jsem vděčná Bohu za všechny vedoucí, kteří se o nás celý týden starali. V programu jsme dále měli dopolední semináře na dané téma – Jak správně číst Bibli, seminář pro holky a pro kluky, seminář o přátelství nebo třeba na téma věda a víra. Mohli jste si ve volném čase udělat placku, naučit se vyrábět boty nebo se dozvědět, jak se přede na kolovratu.  K dispozici byla také modlitební místnost, kam jsme si mohli kdykoli během dne zajít, aniž by nás cokoli vyrušovalo.  Odpolední program byl připraven pro všechny generace, takže pokud jste nepřijeli včas, těžko jste sháněli místo k sezení. Vždy mě povzbudí vidět tolik lidí na jednom místě. Tento rok vedl evangelizace Radek Kolařík. Každá přednáška byla na zajímavé téma a určitě doporučuju si je pustit. Na webových stránkách www.xcamp.cz najdete všechny evangelizace a také semináře nebo koncerty.

Tento týdenní festival je určen všem mladým lidem. Pro ty, kdo chtějí více poznat Boha. Nemusíte zde jezdit jako věřící člověk a nemusíte se bát, když jste třeba ještě nikdy neotevřeli Bibli. Doporučuji ho všem nevěřícím lidem, kteří hledají smysl života, ale také všem věřícím, kteří s Bohem denně žijí. Kdykoli během života je třeba prohlubovat vztah s Ježíšem Kristem. Během tohoto týdne jsem načerpala spoustu energie, dozvěděla se nové věci a seznámila se s úžasnými lidmi, se kterými se můžu o všem sdílet. Tak neváhej a jeď s námi i příští rok!

Další informace