Konference žen - 29. 11. 2014

V sobotu 29. listopadu 2014 se v CB uskutečnila další mezidenominační konference „OD DÍVKY PO BABIČKU“ s názvem „KDYŽ VZTAH ZRAJE JAKO VÍNO“. Určená byla nejen pro ženy. U registrace je milým zvykem dostávat drobný dárek na přivítanou – tentokráte jsme obdrželi mini lahvinku vína.

Hezký, mnohou vinnou révou vyzdobený sál zval k usazení a vyslechnutí přednášek manželů Rausových. Pro krátké představení Pavla je možné z bohatých aktivit vypíchnout založení nakladatelství Nový život, založení spolku Paraklétos zaměřeného na doprovázení lidí v různých životních situacích či výuku pastorace v Evangelikálním teologickém semináři. S manželkou Julkou se věnují manželskému poradenství.

Na paralelách k vínu nám ve třech blocích ukazoval některé aspekty manželství, bohatě ilustrované i četnými příklady z praxe.

I. seminář – Jakostní vína - Jak vypadá zralý vztah

II. seminář – Průběh kvašení – Překážky a hrozby ve vztahu

III. seminář – Od bručáku k vínu – Jak začít a budovat hodnotný vztah

Díky zvukovému záznamu nemusíte byt o přednášky ochuzeni ani Vy, milí čtenáři. Stačí najet na stránky www.konference-zen.cz, kam bude záznam výhledově vložen .

Malá ochutnávka:

- Jaké suroviny, takové víno

- Zralý vztah není ten, kde nejsou problémy a konflikty, ale ten, kde se je naučili konstruktivně řešit

- „lisování“ není příjemné a může bolet, ale výsledek stojí za to

- Zkažené víno – něco mu kazí chuť (nepřátelství, nenávist, hádky, násilí, ponižování…)

- Zákaly u dna – téměř neviditelné – upřednostněn pohodlný klid před řešením problémů. Chronický neřešený konflikt, který postupně staví mezi manželi zeď a vede k odcizení

- Těkavé, zoctovatělé víno – neschopnost, neochotě přijmout druhého. Život jen pro materiální statky na úkor budování blízkosti v manželství

- Zoxidované víno, vyčpělé – únava ze vztahu, vyhoření ve vztahu, vyčerpání, „už nemůžu dál“

- Řešení mnoha problémů – přijmout svůj díl odpovědnosti, nevymlouvat se. Odpovědnost mám před Bohem za svůj díl v manželství, ne za partnerův.

- Přijímání naplnění potřeb od Boha místo emocionální závislosti na partnerovi. Žádná závislost kromě závislosti na Bohu není zdravá – ani emocionální závislost na partnerovi.

- Jestli hledáš muže, který je přitažlivý, vtipný, chytrý, sebevědomý, citlivý, sexy, něžný a romantický, jdi do kina.

Byla představena kniha „Spojenci místo protivníků – jak lze manželský a partnerský konflikt využít k oboustrannému obohacení“. K nalezení v Biblosu.

Další informace