Letošní XcamP 2011

Budík zvoní v 6.30, což je o prázdninách docela vražedný čas. Zkontroluju stan – zatím stojí a vypadá normálně, zkontroluju věci – nezatéká. Sklepnu ze stanové stěny několik slimáků a s vědomím, že mám všechny ponožky mokré, vklouznu do taktéž promočených pohorek bosou nohou a vydávám se na Karmel.

Už jsem myslela, že mě to nepotká, nicméně před několika měsíci mě oslovil přípravný výbor táboru XcamP ve Smilovicích s nabídkou spolupráce. Kývla jsem. Proto to časné vstávání a mokrý stan. Letošní XcamP jsem si opět užila celý a se vší slimáčí parádou. Stála jsem v neskutečně dlouhých řadách na snídani, oběd a večeři, nenechala si ujít semináře ani evangelizace, potkala Ježíše i spousty zajímavých lidí, dosyta si užila starých známých a sháněla články pro táborový deník, který jsem dostala na starost.

Po skončení mi zbývá říct jen pár věcí:

Jsem ráda, že tábor jako XcamP může existovat. Aspoň já jsem na XcamPu, ačkoli jsem se ho celého účastnila jen asi čtyřikrát, vždycky načerpala povzbuzení, rady i neopakovatelnou atmosféru, která ho každý rok provází. A v neposlední řadě jsem právě tam potkala lidi, kteří změnili nebo ovlivnili můj život. Jak řekl letošní evangelista Alexander Barkoci, projezdil celou Evropu, ale podobnou akci nezažil. A proto je možná škoda, že si ji nechává spousta mladých (i starších) ujít. Máme na dosah ruky kvalitní duchovní program s aktuálními tématy, proč ho ignorovat?

Jsem také vděčná za lidi, kteří tábor připravují. Možná se to nezdá, ale přípravný výbor plánuje XcamP prakticky rok před ním. A jsou to právě ti lidé, kteří nejen vybírají program, zajišťují stan a montují světla nad pódium, ale v průběhu akce řeší věci typu spadlé a promoklé stany, stížnosti sousedů či návštěva hygieny společně s Českou televizí. Dělají to ve volném čase a zcela zadarmo. Děkujme za tyto ochotné služebníky.

Těším se na další ročník a také na to, že až se příště v plném stanu podívám kolem sebe, uvidím více tváří z našeho sboru.

Domovská stránka tábora s nahrávkami z evangelizací, přednášek a seminářů ve formátu MP3: http://xcamp.cz/

Videa z evangelizací: http://www.projektizrael.cz/

Fotky: http://xcamp.rajce.idnes.cz/

Video sestřihy: http://www.youtube.com/xcampcz

Další informace