Reportáž

Zakladatel Dětské misie – Jesse Irvin Overholtzer

Narodil se 20.7.1877 v Sacramento Valley jako syn prostého zbožného farmáře. Chodil do jednotřídky s 50 dalšími dětmi a od malička miloval práci na farmě. Ve čtyřech letech ho zaujala veliká rodinná ilustrovaná Bible. Často ležel na podlaze a prohlížel si obrázky. Nikdo mu nevyprávěl biblické příběhy. Když se s různými otázkami obracel na svou matku, slyšel stále stejnou odpověď: „Jsi ještě příliš malý.“  V bratrském sboru, kam chodila celá rodina, vládla přísná disciplína, ale dětem nikdo nevěnoval pozornost, až v pozdějším věku, kdy se mohly stát členy sboru. Irvin často pociťoval obvinění z hříchu, ale matka mu stále opakovala:  Jsi ještě příliš mladý.

Číst dál: Zakladatel Dětské misie – Jesse Irvin Overholtzer

Spálov 2017

Tyto prázdniny jsem poprvé jela na letní tábor Spálov. Byla jsem hrozně nadšená, že tam jedu, ale na druhou stranu jsem se bála, jaké tam budou podmínky… Můj strach byl však zbytečný.

Tábor se konal od 29. 7 do 6. 8 a byl pro děti od 13 do 18 let. V sobotu 29. 7 byl sraz v 8:30 u kostela, odkud jsme šli na vlakové nádraží a s několika přestupy dojeli až do stanice Heřmánky. Cesta do tábora trvala něco přes hodinu.

Číst dál: Spálov 2017

Xcamp 2017

Letos jsem navštívila menší vesnici Smilovice, kde se pořádá festival nazývaný XcamP. Každoročně sem přijíždí kolem 300 účastníků z celé republiky. Dokonce jsem se seznámila s lidmi, kteří přijeli až z Aše. A jsem velmi ráda, že tady spolu se mnou jezdí i dorosťáci a mládežníci z našeho sboru. O tomto festivalu jste už určitě slyšeli nebo četli. Každopádně i já bych se s vámi ráda podělila o mé zážitky a dojmy. Za ten týden jsem prožila spoustu nádherných chvil jak s přáteli, tak s Bohem.

Hned po ránu se scházelo celkem šestnáct skupinek, ve kterých jsme se zamýšleli nad Božím slovem, seznamovali se s novými tvářemi a hráli hry. Jsem vděčná Bohu za všechny vedoucí, kteří se o nás celý týden starali. V programu jsme dále měli dopolední semináře na dané téma – Jak správně číst Bibli, seminář pro holky a pro kluky, seminář o přátelství nebo třeba na téma věda a víra. Mohli jste si ve volném čase udělat placku, naučit se vyrábět boty nebo se dozvědět, jak se přede na kolovratu.  K dispozici byla také modlitební místnost, kam jsme si mohli kdykoli během dne zajít, aniž by nás cokoli vyrušovalo.  Odpolední program byl připraven pro všechny generace, takže pokud jste nepřijeli včas, těžko jste sháněli místo k sezení. Vždy mě povzbudí vidět tolik lidí na jednom místě. Tento rok vedl evangelizace Radek Kolařík. Každá přednáška byla na zajímavé téma a určitě doporučuju si je pustit. Na webových stránkách www.xcamp.cz najdete všechny evangelizace a také semináře nebo koncerty.

Tento týdenní festival je určen všem mladým lidem. Pro ty, kdo chtějí více poznat Boha. Nemusíte zde jezdit jako věřící člověk a nemusíte se bát, když jste třeba ještě nikdy neotevřeli Bibli. Doporučuji ho všem nevěřícím lidem, kteří hledají smysl života, ale také všem věřícím, kteří s Bohem denně žijí. Kdykoli během života je třeba prohlubovat vztah s Ježíšem Kristem. Během tohoto týdne jsem načerpala spoustu energie, dozvěděla se nové věci a seznámila se s úžasnými lidmi, se kterými se můžu o všem sdílet. Tak neváhej a jeď s námi i příští rok!

Zpráva o seniorském pobytu v Chotěboři

Ve dnech 10. až 18. 6. se v Chotěboři konal seniorský pobyt v režii 2. sboru ČES v Praze-Žižkově s ústředním mottem Pod ochranou nejvyššího. V rozhovorech i nabízených programech jsme se tentokrát soustředili na životní příběhy a svědectví o Božím jednání s námi. Připomínaly se biblické příběhy a historické události ze dvou tisíciletí života Kristovy Církve. Cílem bylo se navzájem potěšit i povzbudit, vzájemným nasloucháním i sdílením prohloubit naši schopnost rozpoznávání Boží vůle.  Zúčastnili se členové nejen z pražského seniorátu, ale v podstatě z celé republiky.

Číst dál: Zpráva o seniorském pobytu v Chotěboři

Konference žen 2017

4. března 2017 proběhla již 11. těšínská mezidenominační konference žen "Od dívky po babičku".  Tentokrát se konala v AC Agapé v  bývalé synagoze na ulici Božkova na téma "Když přichází změna". Řečnicí byla paní Alina Wieja z Ustroňa. Těší mě, že Bůh nás stále povzbuzuje ve víře a i tím, že k nám  poslal paní Alinu Wieja, dává najevo, že o nás stojí a chce nám být nablízku i v těžších okolnostech života. Potěšilo mě, že jsem poznala dalšího člověka, který se dal Bohu plně do služby.

Číst dál: Konference žen 2017

25 let služby Dětské misie v ČR

Již téměř 80 let si Bůh používá Dětskou misii (originální anglický název Child Evangelism Fellowship® - CEF) k tomu, aby doručil poselství o své lásce a záchraně v Pánu Ježíši Kristu k dětem po celém světě. Dětská misie je biblicky orientovaná celosvětová mezidenominační organizace, která prostřednictvím znovuzrozených křesťanů naplňuje tři základní cíle:

Číst dál: 25 let služby Dětské misie v ČR

Historie Dětské misie - CEF

Dětská misie „Child Evangelism Fellowship“ byla založena v roce 1937 ve Spojených státech amerických. Založil ji kazatel Irvin Overholtzer. Služba začala v Chicagu, tehdy třímilionovém městě. Malá skupinka se dala do díla na modlitbách s heslem: „Ať má každé dítě možnost přijmout Krista.“ Dětská misie byla oficiálně založena 20. května 1937.

Číst dál: Historie Dětské misie - CEF

Další informace