A Moment To Remember

Korejské romantické drama vypráví působivý příběh jedné dívky z bohaté a vlivné rodiny, která se zamiluje do muže, jenž pracuje ve firmě jejího otce. Jelikož je zraněna z minulého vztahu, náhodné setkání s mužem v ní probudí hluboké city.

I když to tak zpočátku nevypadá, ti dva se do sebe opravdu zamilují, vezmou se a odstěhují na venkov, kde prožívají krásné manželství. Ačkoli to zní jako pohádka, začne krutá realita, kde na jeviště vstupuje vážná nemoc ženy. Manželé se snaží i přesto žít dál a nevzdávat to! Hlavním motorem v tomto těžkém období je manžel, který bojuje za paměť své ženy, a dokazuje tak, že úplně zapomenout se nedá.

Film opravdu působí hodně skromně a opravdově. Po všech těch amerických dramatech, na která jsme většina z nás zvyklí, nám tento film přijde takový lidský, neumělý a reálný. Láska, kterou si projevují manželé je tady podle mě moc krásně znázorněna. Věřte mi, že tento film ve vás zůstane ještě hodně dlouho a poslední půl hodinku spotřebujete celé balení kapesníků.

A Moment to remeber, Romantický / Drama Jižní Korea, 2004, 117 min, režie Jae-han Lee, hrají Woo-seong Jeong, Ye- jin Son

Další informace