God's Not Dead 2

V červnovém vydání Nedělních Listů jsem psala recenzi na křesťanský film God’s not Dead. Nyní jsem měla možnost zhlédnout druhý díl. Film vypráví o soudním boji učitelky dějepisu Grace (Melissa Joan Hart), která na hodině dějepisu odpověděla žákyni na dotaz o Ježíši. Jako věřící osoba na něj odpověděla krátce a výstižně a citovala při tom verše z Bible.

Jeden student ji ale udal a školní rada ji dala k soudu za nepovolené šíření víry. Mají v plánu ji vyhodit a zbavit učitelské funkce. Chtějí, aby byla výstrahou pro ostatní křesťany a svou víru si nechávali jen pro sebe a tím zapírali Boha. Grace obhajuje začínající právník, který není věřící, ale jelikož ještě nemá žádný případ, který by ho vynesl na vyšší pozice, chce vyhrát.

Tento hlavní příběh doplňují i jiné příběhy postav, které se ukázaly v prvním díle. Jejich příběhy jsou stejně působivé a naučné jako hlavní příběh. Je nutno podotknout, že i když jste první díl neviděli, tak se nic neděje. Film volně navazuje na první díl, takže druhý díl bez problému pochopíte. Mně osobně se druhý díl líbil více než první, protože kauza obhajoby Boha je tady pro mě více srozumitelná a také mě hodně oslovila oddanost Bohu hlavní postavy Grace.

God's Not Dead 2, Drama USA, 2016, 121 min, režie Harold Cronk, hrají Melissa Joan Hart, Jesse Metcalfe

Další informace