Fireproof – V jednom ohni

Caleb Holt je odvážný hasič, který neváhá riskovat svůj život pro záchranu ostatních. Doma se mu ale rozpadá manželství. Se svou ženou Catherine prožívá po sedmi letech velikou krizi a oba se od sebe hodně odcizují. Když už to vypadá, že manželství krachne, otec Caleba požádá, aby vyzkoušel čtyřicetidenní experiment na záchranu manželství, který zachránil i jeho manželství.

Jenže aby uspěl, musí nejprve vyřešit svůj vztah s Bohem. Caleb se rozhodne to vyzkoušet, ale netuší, jak je to těžké, znovu si získat srdce své ženy Catherine, která už nevnímá jeho náklonnost a je zraněná tak, že mu už v ničem nevěří. Po nějaké době mu dojde, že bez Boha manželství nezachrání.

Krásný křesťanský film o manželství, za které musíme někdy bojovat, abychom ho zachránili. Musíme si ale uvědomit, že to Bůh stvořil manželství a ví nejlépe, jak předejít vážným konfliktům a jak takováto manželství zachránit. Bez jeho pomoci je snaha marná. Film se mi moc líbí a doporučuji jej každému, kdo se právě nachází v manželství nebo o něm přemýšlí. Po filmu si divák uvědomí, že za manželství musíme bojovat celý život a svatbou to nekončí.

Fireproof / V jednom ohni, Drama, USA, 2008, 114 min, režie Alex Kendrick, hrají: Kirk Cameron, Erin Bethea

Další informace