Je to i můj život

Být zplozen pro darování svých orgánů nemocné sestře? Takovou úlohu splňuje jedenáctiletá Anna Fitzgerald ve filmu „Je to i můj život“. Od malička ji rodiče podrobují různým bolestivým zákrokům a operacím, které mají zachránit její starší sestru, která je nemocná na leukémii a potřebuje vhodného dárce.

Mezi sestrami je velké pouto a divák nabyde dojmu, že Anna svou sestru má moc ráda a dělá pro ni vše. Anna ale jednou řekne „Dost!“, vyhledá advokáta a žaluje rodiče o právo nakládat se svým tělem. Nic ale není tak jak vypadá. Případ je hodně psychicky i emotivně náročný pro celou rodinu a matka Anny a její sestry nechce dopustit, aby její nemocná dcera zemřela. Celý svůj život zasvěcuje jí a nechce připustit, že někdy musí přijít konec.

Film je hodně emotivní a někdy opravdu divák ukápne tu slzičku. Musím pochválit herecké výkony Cameron Diaz, Abigail Breslin a Aleca Baldwina, které jsou opravdu bravurní. Film poukazuje na to, že ne nad vším můžeme mít v životě kontrolu a jednou Boží ruka zasáhne a řekne „Dost!“.

My Sister's Keeper, Je to i můj život, Drama / Psychologický, USA, 2009, 105 min

Další informace