Než jsem tě poznala

Tento měsíc jsem měla možnost být po dlouhé době v kině. I když nejsem úplným příznivcem romantických dramat, jednou za čas si ráda zajdu na nějaký ten oddechový film. Takovým filmem tento měsíc byl „Než jsem tě poznala“. Docela mě překvapil svým humorem a barevností. Barevností hlavně kvůli hlavní hrdince, která má „crazy“, šílený styl oblékání.

O čem film vlastně je? Je o dívce jménem Louise, která se začne starat o Willa, který je upoutaný na vozík a je absolutně odkázaný na pomoc ostatních. Zpočátku si tito dva moc nesednou, ale jak to v romantických příbězích bývá, začnou si pomaličku k sobě razit cestu. Louise se snaží Willovi zpříjemnit každý den. Potom, co zjistí, co se Will chystá se svým životem udělat, se mu snaží ukázat, že je důvod, proč žít.

Film má hodně vtipných i dojemných momentů. Dotýká se hodně citlivého tématu, který je v rozporu s našimi křesťanskými názory. Po filmu jsem si ale uvědomila, že i v reálu žijí takoví lidé, kteří by raději zemřeli, než aby museli žít jako invalidi. Film není křesťanský, tudíž na problém eutanazie se dívá jinak, než by to určitě pojal křesťanský film. I přesto je to velmi pěkný a kvalitní film, který doporučuju zhlédnout. Je to jeden z filmů, u kterých nevíte, jak skončí.

Drama / Romantický, USA, 2016, 110 min, režie Thea Sharrock, hrají Emilia Clarke, Sam Clafin

Další informace