Těžká váha

CSFD: 86%

Drama / Sportovní / Životopisný / Historický

Hrají: Russell Crowe, Renée Zellweger, Paul Giamatti, Craig Bierko,…

Uprostřed Velké hospodářské krize, která ve 30. letech 20. století téměř srazila Ameriku na kolena, se zničehonic objevil hrdina, kterému se podařilo dostat na vrchol boxerského světa a stát se tak idolem celého národa. Tím hrdinou z lidu byl James J. Braddock (Russell Crowe), muž, který se i přes nepřízeň osudu měl brzy stát jednou z nejinspirativnějších legend v dějinách sportu. Na začátku 30. let se však i tento boxer dostal na dno - stejně jako zbytek americké populace, zasažené obrovskou ekonomickou katastrofou. Z velké části za to mohlo zranění ruky, které se díky neustálým zápasům nemohlo zhojit. To způsobovalo neustálé prohry a propad na boxerské dno. Neměl z čeho zaplatit účty, přišel o boxerskou licenci a jediná věc, na které mu v životě záleželo - jeho rodina - se ocitla v nebezpečí.

Braddock, bez práce, s odebranými dětmi, s manželskou krizí a skoro i jako bezdomovec, se pokusil využít poslední šanci k záchraně své rodiny a účastnil se neoficiálního souboje jako návnada, že prohraje a vítězi pomůže získat body potřebné k postupu na titul. Braddock nad všechna očekávání zápas vyhrál a tak se roztáčí koloběh událostí. Svítá naděje na lepší život. Postupnými výhrami si Braddock získává srdce lidí a stává se tak jejich nadějí a motivací v těžkém životě sužovaném hospodářskou krizí.

Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholil soubojem se šampiónem těžké váhy Maxem Baerem - nezastavitelným boxerem, který v ringu nemilosrdně usmrtil již dva své protivníky.

Další informace