Home Run - Zápas o druhou šanci

Americký křesťanský film „Home Run“ (česky „Zápas o druhou šanci“) vypráví příběh profesionálního hráče baseballu Coryho Branda, který má problémy s alkoholem. Svou závislostí se snaží zapomenout na otce, který také pil a vychovával své dva syny. Psychicky je týral a Cory nese následky až do své dospělosti.

Je slavný, ale pije i před zápasem, jednou se to na hřišti zvrhne a Cory musí na léčení do svého rodného městečka. Doma z donucení trénuje místní juniorský baseballový tým a tráví osm týdnů v centru pro léčbu závislostí, který je pod vedením pastora místního sboru. Z počátku v tom Cory nevidí žádný smysl, ale když začíná poslouchat některé příběhy závislých a zraněných lidí, zjišťuje, že on sám má taky problém. Musí se vyrovnat s minulostí a odpustit svému otci. Získat svou ztracenou lásku a připravit se na novou roli. Cory se tak díky nečekané druhé šanci ocitá na cestě vlastní proměny a vykoupení.

Film ukazuje na to, že závislost vždy ústí v nějakém problému z dětství a vysvobodit z něj může jedině Kristus a odpuštění lidem, kteří nám v minulosti ublížili. Hodně silné jsou některé pravdivé příběhy lidí, kteří si v dětství prožili věci, které si já osobně neumím ani představit.

Film Home Run nabízí upřímný pohled na závislosti a zve diváky, aby přezkoumali své vlastní boje a zvážili možnost obnovy skrze Krista. Film se mi moc líbil a usvědčil mě v tom, že závislé lidi nemám odsuzovat, ale modlit se za ně a pokud je to v mých silách, pomoct jim.

Home Run – Zápas o druhou šanci, Sportovní / Drama USA, 2013, 113 min, režie: David Boyd, hrají: Scott Elrod, Dorian Brown

Další informace