Recenze

Zrození šampiona

Jak asi v životě dopadne černý bezprizorní kluk, který zná jen ulice amerického Memphisu a nikoho nemá, tedy možná kromě partičky podobně postižených „přátel“? Nejspíš bychom řekli, že ho nic dobrého nečeká. A pravděpodobně z něj vyroste další feťák, zlodějíček nebo něco horšího.

Číst dál: Zrození šampiona

Byl, nebyl Černobyl

Milí přátelé,

vzhledem k tomu, že 26. dubna letošního roku uplyne 30 let od tragické havárie jaderné elektrárny Černobyl, zhlédli jsme s manželkou v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět film Bábušky z Černobylu.

Číst dál: Byl, nebyl Černobyl

A Moment To Remember

Korejské romantické drama vypráví působivý příběh jedné dívky z bohaté a vlivné rodiny, která se zamiluje do muže, jenž pracuje ve firmě jejího otce. Jelikož je zraněna z minulého vztahu, náhodné setkání s mužem v ní probudí hluboké city.

Číst dál: A Moment To Remember

Hacksaw ridge: Zrození hrdiny

Desmond Ross žije se svým bratrem a rodiči v americké Virginii. Děti a matka jsou praktikujícími křesťany, otec je alkoholik a tyran, který se nedokáže vyrovnat s traumatizujícími zkušenostmi z první světové války, již strávil ve Francii. Jednoho večera, po další rodičovské hádce, Desmond v sebeobraně otce málem zastřelí. Tato zkušenost ho tak vyděsí, že se rozhodne už nikdy nedotknout zbraně.

Číst dál: Hacksaw ridge: Zrození hrdiny

God's Not Dead 2

V červnovém vydání Nedělních Listů jsem psala recenzi na křesťanský film God’s not Dead. Nyní jsem měla možnost zhlédnout druhý díl. Film vypráví o soudním boji učitelky dějepisu Grace (Melissa Joan Hart), která na hodině dějepisu odpověděla žákyni na dotaz o Ježíši. Jako věřící osoba na něj odpověděla krátce a výstižně a citovala při tom verše z Bible.

Číst dál: God's Not Dead 2

Další informace